Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-04-2015

2604 nowoczesne kompleksy sportowe, 3665 animatorów w całej Polsce, możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportu, bezpłatne zajęcia dla wszystkich a jednocześnie miejsce spotkań, zabawy i aktywności fizycznej. Orliki zawładnęły całą Polską. O tym, co się dzieje na lubańskim Orliku, kto z niego korzysta i jakie są perspektywy rozwoju zapytaliśmy jego animatora.

- Lubański Orlik funkcjonuje od kilku lat. Jest to o specyficzny obiekt, bo jest otwarty od godziny 8:00 do 22:00 od poniedziałku do niedzieli od 1 marca do 30 listopada, jedynie z wyłączeniem najważniejszych świąt. Nasz Orlik to jedyny taki obiekt w Lubaniu stąd jest on po prostu mocno eksploatowany. Jeżeli chodzi o plan tygodniowy boiska to praktycznie nie ma wolnej godzinyopowiadał animator Orlika i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, Konrad Rutkiewicz. - Z obiektu przed południem korzystają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Od godz. 14:00 w zajęciach na Orliku uczestniczą dzieci świetlicowe, a następnie członkowie dwóch lubańskich klubów piłkarskich w wieku przedszkolnym i szkolnym. Od godziny 19:00 z obiektu korzystają dorośli. W okresie wakacyjnym zajęcia są ogólnodostępne dla wszystkich dzieci z Lubania 1 marca animatorzy z okazji rozpoczęcia nowego sezonu na kompleksie zorganizowali turniej piłki nożnej dla zawodników lokalnych klubów piłkarskich ze szkół podstawowych. W tym roku udało się też ludziom dorosłym, korzystającym z obiektu samodzielnie zorganizować Lubańską Ligę Orlika. Zgłosiło się z sukcesem 11 zespołów. Więcej informacji na ten temat można zdobyć na facebooku. Na obiekcie organizowany jest również turniej piłki siatkowej dla drużyn. Są jeden czy dwa główne turnieje w roku plus ligi podwórkowe drużyn dla dzieci ze szkół podstawowych i dla gimnazjów. Popularnością cieszą się też zajęcia z tenisa ziemnego - nauka i doskonalenie gry. W okresie wakacyjnym planujemy również zorganizować turnieje piłki koszykowej. Dodatkowo chcielibyśmy rozszerzyć działalność na pozostałe gry sportowe typu badminton czy unihokej. Ubiegłoroczny remont i fakt, iż jest to obiekt strzeżony składa się na ogólny pozytywny obraz tego miejsca. Jednak cały czas pojawiają się nowe pomysły na rozszerzenie działalności. Być może w porozumieniu z panią dyrektor M. Tomczyk, która jest gospodarzem obiektu czy w ramach współpracy z MOSiR-em bądź przy odpowiednim wsparciu miasta uda nam się dokończyć remont boiska trawiastego. Dodatkowo świetnym posunięciem byłoby powstanie boiska do piłki siatkowej - plażowej, siłowni pod chmurką czy wyposażenie w dodatkowe sprzęty tutejszego placu zabaw. Bardzo chciałbym aby powstało tutaj rodzinne centrum ruchu. Marzy mi się sytuacja w której z Orlika korzysta cała rodzina – dziecko szaleje na placu zabaw, mama ćwiczy na przyrządach siłowych, a tato może grać w kosza czy tenisa snuje plany animator.
Orlik cieszy się zainteresowaniem, o czym świadczy brak wolnych terminów. Dlatego dobrze byłoby rozszerzyć jego ofertę, aby jeszcze więcej osób mogło korzystać z obiektu.
- Idea rodzinnego centrum ruchu obrazuje właśnie to, co chcielibyśmy osiągnąć w Lubaniukomentuje burmistrz Arkadiusz Słowiński. - Dlatego planujemy powstanie boiska do piłki siatkowej - plażowej, siłowni pod chmurką i wyposażenie w dodatkowe sprzęty tutejszego placu zabaw.


 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...