Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-09-2014

Gry miejskie spotkać można w wielu miejscach. Od kilku lat z powodzeniem promują miasta i wydarzenia, zapewniając przy tym porządną porcję zabawy jej uczestnikom. W sobotę 27 września na ulicach Lubania można było spotkać ucharakteryzowaną młodzież. Wzięła ona udział w I. Grze Miejskiej pn. OPERACJA 44, której organizatorem było Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa w Lubaniu.

Za sprawą ciekawych zagadek ukrytych w przestrzeni Lubania, uczestnicy odkrywali je w niecodzienny sposób. Młodzież mogła spojrzeć na miasto z nowej, nieznanej dla nich perspektywy. Gra miejska, w której uczestniczyli została zorganizowana w związku z przypadającymi obchodami 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Była to dla uczniów niezapomniana lekcja historii. Od godz. 10:00 centrum miasta przemierzała młodzież ucharakteryzowana na mieszkańców z czasów II wojny światowej. Dzięki charakteryzacji i rekwizytom, uczestnicy gry doświadczyli niepowtarzalnego klimatu. Mieli okazję zobaczyć Dom Solny i podziemia Ratusza. Zdobyli również Wieżę Bracką i zeszli do podziemnego schronu.
W grze wzięło udział dziesięć zespołów, składających się z kilku osób, którzy stanęli przed szeregiem zadań do wykonania, tj.: udzielenie pierwszej pomocy, udzielania odpowiedzi na historyczne pytania, rzucanie granatami, wypatrywanie punktu z amunicją, ucieczka przed niemieckim okupantem. Najlepsza okazała się grupa „Czterej Pancerni Bez Psa”, drugie miejsce zdobyli harcerze z kolektywu „Sahut”, trzecie natomiast – „Powstańcy”.

Współorganizatorami „Operacji 44” byli: Urząd Miasta Lubań, Muzeum Regionalne, Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc, ZHP Hufiec Lubań oraz Stowarzyszenie Zamek Czocha.

Tekst: ŁCR
Zdjęcia: Gimnazjum nr 3

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...