Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-05-2014

22 maja br. Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych na terenie cmentarza komunalnego w Lubaniu otworzył nowy Dom Przedpogrzebowy. Będzie on funkcjonował w podziemiach istniejącej, zabytkowej kaplicy, która została zmodernizowana po dawnym poniemieckim domu przedpogrzebowym.

Od tej pory wszystkie sprawy związane z pochówkiem będzie można załatwić kompleksowo na terenie cmentarza. Dotychczas ZGiUK wykonywał pochówki, jednak musiał korzystać z usług innych firm przedpogrzebowych zajmujących się przygotowaniem i przechowywaniem ciał. W otwarciu obiektu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Lubania Arkadiuszem Słowińskim oraz zastępcą burmistrza Mariuszem Tomiczkiem, pracownicy cmentarza, a także kierownictwo Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, któremu podlega miejscowy cmentarz. Inicjatorem i pomysłodawcą powstania komunalnego Domu Przedpogrzebowego, który będzie działał w ramach Wydziału Usług Pogrzebowych lubańskiego ZGiUK, jest prezes tej spółki Michał Turkiewicz.
 

Przygotowaniem zmarłych do pochówku będą się zajmowali wykwalifikowani pracownicy ZGiUK, legitymujący się odpowiednim certyfikatem. Nowo otwarty zakład przedpogrzebowy jest nowoczesną, spełniającą wszystkie obowiązujące trendy i standardy pracownią. Znajduje się w nim osobna sala pożegnań i odpowiednio wyposażona sala do przygotowywania ciał, a do kaplicy, która znajduje się nad zakładem, trumna wjeżdża odrestaurowaną windą.


ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...