Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-05-2013

Od początku maja Wieża Bracka jest dostępna dla turystów, przez miesiąc odwiedziło ją ponad 140 gości.

- Zwiedzający wieżę pochodzą z Lubania i ościennych gmin, ale także z kraju, w tym między innymi z województwa pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego. Mieliśmy także gości z zagranicy, w tym z Niemiec, Hiszpanii, Kazachstanumówi Michał Łukjaniec, pracownik Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu - oprowadzamy też wycieczki szkolne. Widok rozpościerający się z wieży kusi także fotografów amatorów, którzy często przychodzą na długie sesje zdjęciowe. Nasi goście, schodząc z wieży chętnie zwiedzają również wystawy w galerii Lubańskiego Centrum Historycznego. 

Wszystkich chcących poszerzyć wiedzę o historii wieży, zapraszamy do obejrzenia filmu umieszczonego na stronie www.luban.pl w zakładce „turystyka”. Film prezentuje zarówno fakty architektoniczne i historyczne jak i opowiada o roli jaką w losach miasta odgrywał obiekt. Wieżę zwiedzać można codziennie, wejścia o godzinie 11.00, 13.00 i 15.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 14.00 co 30 minut w grupach do 5 osób.

Red.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...