Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-05-2013

W Sobotę 25 maja w Wieluniu odbyła się druga edycja tegorocznego Bike Maratonu. Na starcie stanęło ponad 600 zawodników z całego kraju. Barwy „Kwisy” reprezentowali Sebastian Dycha oraz Kamil Adamski. Organizatorzy przygotowali jak zwykle 3 rodzaje tras mini 34km mega 61 km i giga 94 km. Nasi zawodnicy postanowili zmierzyć się z dystansem mini którego łączna suma przewyższeń wynosiła tylko 200 metrów.

Trasa prowadziła szerokimi leśnymi ścieżkami lub polnymi drogami. Mówiąc wprost w Wieluniu obyło się bez trudnych technicznie odcinków. Maraton był więc do przejechania dla każdego. Sebastian który w tegorocznej edycji przemierza trasy Bike Maratonu z numerem „3999” zameldował się na mecie z czasem 1:15:24 co dało mu 13 miejsce open oraz wysokie 5 miejsce w kategorii M2. Kamil jadący z numerem 2101 dojechał na metę z czasem 1:18:57 i zajął 40 miejsce Open oraz 12 w kategorii M2. Obaj zawodnicy byli bardzo zadowoleni ze startu w Wieluniu, do Domu wracali w bardzo dobrych humorach i chęcią walki w następnych maratonach.

W Niedzielę 26 maja w Dziwiszowie koło Jeleniej Góry odbyła się pierwsza edycja Zawodów Rowerowych Łyso Górki 2013. Na starcie stanęło dwóch naszych zawodników Konrad Gut oraz Sebastian Dycha. Nasz młodszy Kolega wystartował w wyścigu dla dzieci, który składał się z 5 rund po 500 metrów każda. Konrad wystartował bardzo pewnie od startu obejmując prowadzenie w wyścigu. Jechał bardzo dobrze technicznie, co pozwoliło mu ukończyć swoją rywalizacje na 1miejscu. Sebastian natomiast do pokonania miał 3 rundy każda po 5 km. Dłuższa pętla składała się z dwóch technicznych zjazdów oraz aż trzech podjazdów. Nasz Kolega jechał bardzo dobrze pokonując kolejne kilometry trasy, jednak problemy ze sprzętem pozwoliły na zajęcie miejsca tuż za podium.

„Kolarstwo górskie, szczególnie to w wydaniu maratońskim, to ciągle rozwijająca się konkurencja, która na leśne ścieżki przyciąga bardzo wielu ludzi. To świetna forma spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. To sport dla każdego, dla najmłodszych i najstarszych. W maratonach startują całe rodziny! Dla wielu z nich jest to w ogóle pierwszy kontakt ze sportem i rywalizacją. Liczbę osób uprawiających ten sport w Polsce określa się już nie w setkach, ale w tysiącach. Bywają zawody na stracie których staje blisko 2000 uczestników. Na terenie Lubania zainteresowanie tą dyscypliną rośnie z roku na rok, dlatego też wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zorganizowaliśmy grupę MTB, która z każdym miesiącem liczy coraz więcej osób.

- Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez osoby mające spore doświadczenie w tym zakresie. Chcę podkreślić, że sukcesy naszych maratończyków, a w szczególności Sebastiana Dychy i Kamila Adamskiego to efekt tych treningów. Bardzo cieszę się z obecności Konrada Guta, który potwierdza, że MTB to sport dla każdego. – stwierdził trener lubańskiej „Kwisy” Arkadiusz Posmyk.

IW

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...