Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-08-2022

Od czwartku 18 sierpnia br. lubanianie będą mieli możliwość składania wniosków o dotację w kwocie 3 tysięcy złotych.

Mieszkańcy miasta Lubań, którzy w gospodarstwach domowych korzystają z pieców węglowych i złożyli deklaracje o źródle ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, mogą starać się o uzyskanie trzech tysięcy złotych. Wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubaniu (Plac Lompy 1) od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do zakończenia urzędowania w dany dzień roboczy. Obsługa wniosków prowadzona będzie przy stanowisku na parterze. Druk można pobrać w Biuletynie Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, na stronie miasta luban.pl (w załączeniu poniżej) lub w wersji papierowej bezpośrednio w MOPS oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań.

Warto mieć przy sobie wypełniony wniosek, co skutecznie usprawni pracę urzędników. Osoby, które nie złożyły obowiązkowej deklaracji do CEEB mają teraz czas na szybkie uzupełnienie braków. Przypominamy, że wsparcie kierowane jest do właścicieli gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. O pieniądze może ubiegać się tylko jedna osoba z danego gospodarstwa domowego, bez względu na kryterium dochodowe. Wnioski będą przyjmowane do końca listopada br.

Więcej informacji na temat dodatku na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

(ŁCR)

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...