Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-09-2015

Lubańscy rajcy spotkali się w ostatni wtorek sierpnia, by z siłami zregenerowanymi podczas przerwy wakacyjnej przystąpić do obradowania o sprawach istotnych dla mieszkańców. Tym razem sesję zdominowały tematy gospodarczego rozwoju miasta, bezpieczeństwa i organizacji pracy rady.

Zdecydowanie za główny punkt obrad uznać należy wystąpienie Iwony Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Miała ona dobre wiadomości dla Lubania, o których szerzej pisaliśmy. Wyczerpująco także odpowiadała na pytania radnych, zarówno o nowego inwestora, jak i sposób organizacji klasy patronackiej kształcenia zawodowego oraz perspektywę włączenia do strefy nowych gruntów. Prezes strefy szczególnie dobrze oceniła współpracę z lubańskimi samorządowcami, dziękując za bardzo sprawne wspieranie rozwoju gospodarczego miasta i prosiła radnych o pomoc w lobbyingu na rzecz zachodniej obwodnicy miasta.
 

Po tej prezentacji, głos zabrał Janusz Grodowski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Urzędzie Miasta Lubań. To sprawozdanie, choć również wysłuchane z uwagą przez radnych, było pozbawione sensacyjnych informacji, co jak podkreślił Janusz Grodowski, jest bardzo dobrą wiadomością, ze względu na dziedzinę, którą zajmuje się referat. Wśród pytań rajców, pojawił się temat gniazd szerszeni, który wyjaśnia dziś na naszych łamach asystent społeczny burmistrza miasta Lubań Jan Hałakuć.
 


 

Następnie dłuższą chwilę zajęła radnym debata na temat powstającego kodeksu etyki radnego i projektu zmiany Statutu Miasta Lubań, który ma zostać poszerzony o dokładne określenie sposobu działania komisji prezydialnej. Ostatecznie, z przyczyn proceduralnych zdecydowano projekt dopracować i poddać głosowaniu na następnej sesji. Podczas kolejnych głosowań określono obwody szkół, podjęto decyzje konieczne do prawidłowego przeprowadzenia zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu, skorygowano zasady gospodarowania nieruchomościami oraz budżet miasta. Większość uchwał dotyczyła jednak zmian w planie zagospodarowania przestrzennego miasta. Przypominamy, że wszystkie planowane zmiany są zgodnie z prawem udostępniane do wglądu mieszkańcom, do czego zapraszają ogłoszenia w „Ziemi Lubańskiej” i Biuletynie Informacji Publicznej.

(ŁCR)
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...