Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-05-2021

Fundacja PGNiG uruchomiła nabór wniosku do programu grantowego pn. "Rozgrzewamy Polskie Serca", którego celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw wspierających regionalną kulturę, tradycję i historię. Pula grantów w programie wynosi aż 1 000 000 zł. Wnioski są przyjmowane do 31.07.2021.

CO JEST CELEM PROGRAMU?

Celem Programu Rozgrzewamy Polskie Serca jest wspieranie inicjatyw działających na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół: kultury, tradycji, wydarzenia lub pamięci historycznej. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Program prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby pielęgnować lokalną tradycję, historię i kulturę.

 

KTO MOŻE ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Program jest skierowany do: organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, szkół publicznych i przedszkoli publicznych, związków wyznaniowych i ich organizacji.

 

NA JAKIE DZIAŁANIA MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE?

Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Przykładami takich inicjatyw mogą być: wydarzenia kulturalne, spektakle i wystawy, literatura i publicystyka, produkcje filmowe, nauka, edukacja i oświata, upamiętnianie wydarzeń i miejsc historycznych oraz renowacja miejsc pamięci.

 

INFORMACJE OGÓLNE:

* Zgłoszenia za pośrednictwem strony rozgrzewamypolskieserca.pl od 28 kwietnia do 31 lipca 2021 r. Należy zarejestrować się do programu, a następnie przesłać zgłoszenie przez formularz, który również znajduje się na stronie.

* Projekty zgłaszać można w 3 kategoriach dofinansowania, w zależności od tego, jaka kwota jest potrzebna na ich realizację:

- od 5 do 10 tys. złotych

- od 10 do 20 tys. złotych

- od 20 do 40 tys. złotych

* Całkowita pula dofinansowań wynosi 1 000 000 zł.

* Jury programu podczas oceny prac weźmie pod uwagę takie kryteria jak:

- potrzeba realizacji projektu dla określonej społeczności lokalnej,

- jakość koncepcji,

- zaangażowanie lokalnej społeczności,

- atrakcyjność oraz innowacyjność działań w odniesieniu do grupy odbiorców.

* Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 września 2021.

* Laureaci otrzymają granty na realizację swoich inicjatyw i będą mieli 12 miesięcy na ich realizację.

 

Więcej informacji:

https://rozgrzewamypolskieserca.pl/

 

Regulamin konkursu:

https://rozgrzewamypolskieserca.pl/Regulamin_Programu_Rozgrzewamy_Polskie_Serca.pdf

 

Spot informacyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=Tt9rQjWAcmQ

 

źródło: rozgrzewamypolskieserca.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...