Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-05-2021

Wszystkie trzy samice kangura olbrzymiego w Zoo Görlitz-Zgorzelec z potomstwem w torbie.

Kto może twierdzić, że ma dwa razy urodziny? Kangury mogą!

Urodziny numer jeden to dzień, w którym po ciąży trawjącej zaledwie 36 dni rodzą się jako maluszki wielkości  gumowego żelka, i dzięki dobrze rozwiniętym przednim kończynom i węchowi, samodzielnie trafiają do torby matki. Tam przysysają się do sutka mamy, który pęcznieje w ich małym pyszczku, dzięki czemu maleństwo nie zgubi się, nizależnie od tego jak daleko i wysoko będzie skakać mama. 

Urodziny numer dwa to dzień, w którym młody kangur po raz pierwszy wystawi głowę z torby. „Jest to ważny dzień dla opiekunów zwierząt w ogrodach zoologicznych, ponieważ od tego dnia licząc sześć miesięcy wstecz, można ustalić rzeczywistą datę urodzenia” - wyjaśnia kurator ogrodu zoologicznego Catrin Hammer.

Wszystkie trzy młode kangury z Naszego Zoo obchodziły właśnie swoje drugie urodziny. Jeden z nich regularnie opuszcza torbę matki i trochę niezręcznie bada otoczenie, podczas gdy dwoje młodszych z zaciekawieniem śledzi otoczenie, z bezpiecznej torby matki.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec

Zittauer Str. 43 02826 Görlitz

www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...