Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-04-2021

Pomysł lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych zdobył grant w wysokości ponad 20 tys. zł w ogólnopolskim konkursie Europejskiego Korpusu Solidarności.

Młodzi organizatorzy z KLM zaproszą młodzież szkolną z Lubania i powiatu lubańskiego na cykl bezpłatnych działań artystycznych.

Czym są Projekty Solidarności w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności?

* To wyjątkowy program, który umożliwia młodym ludziom realizację ich własnych pomysłów na działania dla innych osób. Młodzież prowadzi lokalne inicjatywy w swoim sąsiedztwie, mieście czy regionie.
* To też świetna okazja do nauki w praktyce i rozwoju. Młodzi organizatorzy odpowiadają samodzielnie za przygotowanie i realizację działań oraz koordynację swojego przedsięwzięcia.
* Aby sięgnąć po grant EKS należy stworzyć nieformalną grupę inicjatywną, składającą się z minimum 5 młodych osób w wieku 18-30 lat. Kolejnym niezbędnym elementem jest ciekawy pomysł na lokalną aktywność. Następnie zaś pozyskanie pomocy organizacji wspierającej, która dzieli się swoim doświadczeniem z młodzieżą oraz formalnie występuje w imieniu młodych inicjatorów o grant. Funkcję organizacji wspierającej dla projektu KLM pełni lubańskie Stowarzyszenie "Pogranicze".

Więcej informacji o projekcie już wkrótce na FB: https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE/

KONTAKT:
Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu
e-mail: klubliderowmlodziezowych@gmail.com
https://www.instagram.com/klub_liderow_mlodziezowych/

***
Projekt "Wyjdź z cienia" jest realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", przy finansowaniu z programu Europejski Korpus Solidarności.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...