Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

20-12-2020

Otuleni magią świąt … - koncert w wykonaniu uczniów lubańskiej Jedynki

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle urokliwe święta, są wyjątkową okazją do składania sobie życzeń i śpiewania kolęd, dlatego nie mogło w naszej szkole zabraknąć bożonarodzeniowych inicjatyw związanych ze wspólnym kolędowaniem.

20-12-2020

Przedświąteczne aktywności w SP1

Prawdziwe kalendarze adwentowe są formą oczekiwania na święto Bożego Narodzenia, choć te najpopularniejsze to po prostu pomysłowe bombonierki. Zwyczaj tworzenia kalendarzy pochodzi z Niemiec, gdzie w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe z 4 świecami,

18-12-2020

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny SKO „Żyrafa Lokatka szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia”.

16 grudnia br. ogłoszony został wynik Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego SKO „Żyrafa Lokatka szykuje się do Świąt Bożego Narodzenia”.

18-12-2020

PIERWSZAKI Z NAGRODĄ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „SZKOLNY GANG FAJNIAKÓW”

Uczniowie klasy 1 b podczas nauczania zdalnego wzięli udział w ogólnopolskim programie z elementami ekologii i konkursie plastycznym „Szkolny Gang Fajniaków”.

07-12-2020

SZKOLNY GANG FAJNIAKÓW w klasie 1 b

Uczniowie 1b przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego i konkursu plastycznego z elementami ekologii. W prosty sposób poznali magię natury, ucząc się wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko.

27-11-2020

Bez barier w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu

W Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu zmodernizowano teren, wykonano podjazd, zamontowano barierki i urządzenia na siłowni zewnętrznej. Wszystko z myślą o uczniach i osobach z niepełnosprawnościami.

26-11-2020

Dzień Pluszowego Misia w SP2 .

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Dzień Pluszowego Misia przyjął w tym roku jednak nieco inny kształt.

23-11-2020

Nauczanie zdalne i praca opiekuńcza w naszej szkole.

Wirtualne lekcje są zdalnym odpowiednikiem klasycznego nauczania, z tą różnicą, że uczniowie nie siedzą w szkolnych ławkach, ale w swoich domach. Brak osobistego kontaktu pociąga za sobą konieczność szeroko rozumianej komunikacji online, obecnej na kilku płaszczyznach.

23-11-2020

Dziecko swoje prawa ma, dziecko swoje prawa zna. Cykl zajęć w ramach Dnia Praw Dziecka

W dniu 20 listopada zarówno dzieci, jak i dorośli, jednoczą się w wielu szkołach, by podjąć różne inicjatywy. Celem tych działań jest okazanie solidarności z najmłodszymi, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła również włączyła się obchody tegorocznego Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

19-11-2020

Zdalne nauczanie w klasach I-III.

Nauczanie i uczenie się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych stanowi już stałą składową rzeczywistości kształcenia w naszym kraju.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...