Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

12-09-2013

Trójstronne porozumienie

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej odbyła się uroczystość związana z podpisaniem trójstronnego porozumienia o współpracy międzynarodowej między Zakładem Karnym w Zarębie, Zakładem Karnym w Straży pod Ralskem (Republika Czeska) oraz Zakładem Karnym w Hrnćiarovcach nad Parnou (Republika Słowacka).

12-09-2013

330 rocznica Wiktorii Wiedeńskiej

330 lat temu 12 września na przedpolach Wiednia rozegrała się jedna z najważniejszych batalii w dziejach świata. Owego dnia starły się ze sobą dwie potężne armie - turecka oraz austriacko-niemiecko-polska. Bitwa zakończyła się klęską osmańskich wojsk dowodzonych przez wezyra Kara Mustafę. Na plan bitwy, jej przebieg oraz ostateczny rezultat w kapitalny sposób wpłynął król Polski Jan III Sobieski.

12-09-2013

Rok Lubania na Facebook'u

Minął rok, odkąd oficjalna strona internetowa Lubania funkcjonuje na znanym portalu społecznościowym, jakim jest Facebook. W tym czasie dołączyło do nas ponad 270 sympatyków. Od 11 września 2012 roku najważniejsze informacje o charakterze lokalnym, ostrzeżenia meteo, zapowiedzi przedsięwzięć kulturalnych, zdjęcia oraz nagrania wideo są dla Państwa zdecydowanie łatwiej dostępne.

12-09-2013

"Dożynki z sercem" dla Kamila

W najbliższą niedzielę w Uniegoszczy odbędą się dożynki wiejsko-miejskie. Będziemy świętować i cieszyć się z plonów, ale to przede wszystkim impreza z sercem, z której cały dochód przeznaczony będzie dla Kamila Nowosielskiego.

10-09-2013

Nowa redaktor naczelna "Ziemi Lubańskiej"

Od początku września dwutygodnik „Ziemia Lubańska” ma nowego redaktora naczelnego. Ryszarda Figurskiego zastąpiła Anna Łagowska.

10-09-2013

Polsko-niemiecki warsztat praktyczny „Optymalizacja sprzedaży bezpośredniej z uwzględnieniem e

Szanowni Państwo,

EkoConnect e.V., Gäa e.V. i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” serdecznie zapraszają do uczestnictwa  w polsko-niemieckim warsztacie praktycznym„Optymalizacja sprzedaży bezpośredniej z uwzględnieniem ekonomiki gospodarstwa”i  spotkaniu podsumowującym projekt „Działać ekologicznie”, które odbędą  25 września 2013 r. w Łagowie koło Zgorzelca. Udział bezpłatny!

09-09-2013

Kolejne miliony z dotacji

Miasto pozyskało kolejne pieniądze na inwestycje, a wszystko to za pośrednictwem lubańskiej spółki miejskiej – mowa o Zakładzie Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu.

09-09-2013

Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oprócz  już funkcjonującego stałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bazaltowej 1  w Lubaniu  w dniu 06.09.2013 r. zorganizował Mobilny PSZOK przy ul. K Jadwigi , gdzie będzie możliwe gromadzenie czasowe odpadów.

09-09-2013

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do udziału w ósmej edycji konkur

Konkurs przeznaczony jest dla aktywnych Dolnoślązaków zarówno kobiet jak i mężczyzn, działających na rzecz innych osób oraz swojego najbliższego otoczenia, którzy swoim zaangażowaniem budują lepsze jutro. Jeżeli znasz kogoś wyjątkowego nie czekaj i zgłoś kandydaturę do naszego konkursu! 

06-09-2013

Mamy skatepark

Z początkiem września na lubańskich kartingach pojawiła się długo oczekiwana atrakcja. Profesjonalny skatepark od momentu oddania do użytku jest oblegany przez młodych ludzi lubiących sport z adrenaliną. Urządzenia mają wysoki standard, lubański skatepark obecnie wyróżnia się na tle innych istniejących w regionie.


Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...