Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

12-10-2012

Przedszkolaki w Lubańskim Centrum Historycznym

10 września o godz. 9:00 w Lubańskim Centrum Historycznym zadzwonił domofon. Kilkanaście sekund później 23 osobowa grupa pełnych życia i entuzjazmu 6-letnich przedszkolaków pod pilnym okiem 5 opiekunów znalazła się w sali wystawienniczej. Tam przywitał ich Łukasz Tekiela w stroju XVII-wiecznego strażnika.

11-10-2012

Kongres Turystyki Związku Miast Polskich

W dniach 6-7 września br. z-ca burmistrza Mariusz Tomiczek uczestniczył w Kongresie Turystyki Związku Miast Polskich organizowanym przez ZMP i miasto Nysa.

11-10-2012

Lubań i Königsbrück – „główne bramy” do Górnych Łużyc

Lubań na wschodzie a Königsbrück na zachodzie. Lubań nad rzeką Kwisą a Königsbrück nad rzeką Pulsnitz. Dwa miasta, choć odległe i pozornie nie mające ze sobą wiele wspólnego, łączył i łączy w dalszym ciągu jeden z najstarszych i najważniejszych szlaków handlowych Europy – Via Regia. Kwisa wyznaczała niegdyś granicę wschodnią Górnych Łużyc, natomiast rzeka Pulsnitz zachodnią, tak więc oba miasta przez setki lat, z racji swojego położenia, pełniły rolę swoistych bram do tej krainy.

09-10-2012

Funkcjonariusze Służby Więziennej przy stołach pingpongowych

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu 5 października 2012 roku odbyły się Okręgowe Zawody w Tenisie Stołowym Służby Więziennej, w ramach Mistrzostw Okręgowej Spartakiady Służby Więziennej.

08-10-2012

Konkurs modelarski rozstrzygnięty

7 października 2012 roku w Galerii Łużyckiej w Lubaniu odbyło się uroczyste ogłoszenie oficjalnych wyników, wręczenie nagród i zakończenie III Konkursu Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lubaniu. Wystawę pokonkursową można podziwiać w Galerii Łużyckiej do 22 października br.

08-10-2012

Oferta Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu

Oferta Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu w listopadzie 2012 roku.

05-10-2012

Lubań na www.viaregia.info

Strona internetowa projektu Via Regia, w zamyśle jej autorów, dedykowana jest wszystkim, którzy zechcą odwiedzić zachodnią część Dolnego Śląska.

05-10-2012

Teatr „OkulAr” nagrodzony podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Teatrów Dorosłyc

Teatr „OkulAr” działający przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu pod kierunkiem p. Anety Ćwieluch - reżysera teatralnego, wziął udział w trzydniowym Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów Dorosłych „Trybuna Teatru” w Piotrkowie Trybunalskim. Niedziela 30 września 2012r. okazała się dla lubańskiego teatru niezwykle pomyślna. Jury festiwalu wyłoniło dwóch głównych zwycięzców. Nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego otrzymał równorzędnie teatr OkulAr z Lubania za ciekawą adaptację literacką oraz świeżość propozycji aktorskiej w spektaklu pt.: „Dziewczyny do wzięcia” oraz Teatr Nikola z Krakowa za przedstawienie „Uśmiech kobiety”.

03-10-2012

„Górnołużycki Dąb” w Lubaniu

27 września 2012 r. podczas pobytu w niemieckim miasteczku Königsbrück lubańska delegacja, tuż po merytorycznym spotkaniu poświęconym współpracy Lubania i Königsbrück na polu promocji, otrzymała niecodzienny prezent.

03-10-2012

Dzień Piłkarza 2012

30 września 2012r. odbyła się szósta edycja „Dnia Piłkarza”. Impreza skierowana była do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...