Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-06-2022

Po zakupie sprzętu komputerowego i serwerów przyszedł czas na oprogramowanie oraz urządzenia zabezpieczające. Wyłoniono wykonawców na kolejne zadania, a jeszcze w czerwcu zostaną podpisane umowy na ich realizację.

Z końcem  2021 roku ogłoszono listę gmin, które dostały granty na rzecz cyberbezpieczeństwa. Gmina Miejska Lubań otrzymała wówczas promesę w kwocie 621 690 zł. Informatycy zatrudnieni w lubańskim magistracie podkreślali wówczas, że w poruszanym temacie jest bardzo dużo do zrobienia, a zdobyte środki zostaną przeznaczone na wzmocnienie centrali, jaką jest urząd.

W marcu br. wybrano najkorzystniejszą ofertę na dostawę sprzętu komputerowego oraz serwerów i macierzy dyskowych. Zamówienie obejmuje sprzedaż i dostarczenia sprzętu wraz z oprogramowaniem, serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne, licencję na oprogramowanie oraz dostarczenie dokumentacji i szkoleń. Zadanie jest w trakcie realizacji, a jego wykonawcą jest firma SYSTEM-IT.

Z kolei pod koniec maja, wybrano najkorzystniejsze oferty na zadanie „Dostawa oprogramowania do centralnego składowania dzienników zdarzeń, oprogramowania do kopii zapasowej wraz z oprogramowaniem antywirusowym, systemu do zarządzania infrastrukturą IT oraz urządzeń zabezpieczających typu UTM”. Zadanie podzielono na części, w wyniku czego jego realizacją zajmą się trzy firmy: Network Security Services Piotr Wojtasik, SALUTARIS Sp. z o.o. oraz BTC Sp. z o. o.

Działania dotyczące realizacji projektu grantowego „Cyfrowa Gmina” są finansowane w 100% ze środków zewnętrznych i realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej V: Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...