Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-06-2022

Ocieplenie stropodachu, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, wymiana instalacji c.w.u., modernizacja oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Mamy wykonawców, a za chwilę zostaną podpisane umowy i rozpoczną się prace.

W ubiegłym roku podczas XXXIV sesji Rady Miasta Lubań radni wyrazili zgodę na przystąpienie do partnerstwa powołanego do realizacji projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego”. Projekt zyskał akceptację w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa dolnośląskiego, dzięki czemu Lubań uzyskał wsparcie w kwocie blisko 1,6 mln zł na termomodernizację SP2.

Zadanie zostało podzielone na dwie części. Termomodernizacją budynku zajmie się lubańskie przedsiębiorstwo Handel i Usługi Bogusław Kosior, zaś za wymianę istniejącej stolarki okiennej i zewnętrznej stolarki drzwiowej odpowiedzialna będzie firma EKOMAX Kot Mariusz. Kwoty deklarowane przez wymienione firmy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego to 896473,20 zł na wymianę stolarki oraz 1 925 000,00 zł na termomodernizację.

Zakres robót związanych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej obejmuje demontaż istniejącej stolarki, przygotowanie i montaż nowej stolarki wraz z uszczelnieniem szczelin montażowych, regulacją obsadzonej stolarki oraz utylizację drzwi i okien pochodzących z rozbiórki. Roboty budowlane związane z termomodernizacją obiektu rozpocznie ustawienie rusztowań elewacyjnych oraz montaż zsypów do gruzu. Po koniecznych rozbiórkach (pokrycia dachu łącznika i dobudówki, murowanych kominów wentylacyjnych, obróbek blacharskich oraz orynnowania dachu) i demontażu instalacji odgromowej, wywiewek kanalizacji sanitarnej oraz kratek wentylacyjnych zostanie usunięta warstwa ocieplająca stropodach oraz izolacja z papy. Następnie budowlańcy przystąpią do ułożenia nowej izolacji i ocieplenia stropodachu oraz pozostałych prac odnawiających pokrycie dachowe. W dalszej kolejności skupią się na kominach wentylacyjnych, obróbkach blacharskich dachu, montażu nowego orynnowania, wykonaniu instalacji odgromowej oraz budowie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku głównego. Oprócz prac prowadzonych na dachu termomodernizacja obejmuje wymianę: instalacji centralnego ogrzewania (w pomieszczeniach piwnicy i parteru dobudówki), instalacji wody ciepłej i zimnej (w węzłach sanitarnych parteru, pierwszego i drugiego piętra oraz w piwnicy) oraz instalacji kanalizacji sanitarnej (w węzłach sanitarnych parteru, pierwszego i drugiego piętra), w tym wymianę armatury i przyborów sanitarnych. W budynku głównym szkoły i łączniku nastąpi wymiana źródeł światła na LED, zaś w dobudówce wymiana opraw oświetleniowych na LED. Prace zakończy montaż nakładek z PCV na okienne parapety oraz roboty murarskie, tynkarskie i malarskie związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Po wymianie okładzin ściennych w węzłach sanitarnych i posadzek w węzłach sanitarnych, pozostanie tylko wywóz i utylizacja odpadów pochodzących z rozbiórek oraz wykonanie badań sprawdzających instalacje elektryczne i odgromowe. 

Termin rozpoczęcia zadania poznamy po podpisaniu umowy. Harmonogram prac zostanie ustalony z dyrekcją szkoły, tak aby remont nie kolidował z funkcjonowaniem szkoły i uwzględniał bezpieczeństwo uczniów. Zakończenie inwestycji planuje się jeszcze w tym roku.(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...