Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-01-2021

Owca pomorska, zwierzę hodowlane zagrożone wyginięciem, pierwszym potomstwem 2021 w Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec.

Uczennica Antonia Kolar z owieczką Lotte
Foto: www.zoo-goerlitz.de C. Hammer

Nowy rok miał już dwa tygodnie, kiedy mama owca wydała na świat pierwsze potomstwo 2021. Na imię jej Lotte i typowo dla tej rasy jej miękka, przypominająca karakuły sierść jest kompletnie czarna. Wraz z dorastaniem sierść Lotte zmieni kolor na szary, czarne zostaną tylko kończyny i głowa.

Bezrogie owce pomorskie pochodzą z przybrzeżnych regionów Morza Bałtyckiego. Rasa ta uważana jest za bardzo skromną i doskonale przystosowaną do surowego klimatu wybrzeża. Marynarze cenili szorstką, dość drapiącą wełnę owcy pomorskiej, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, dzięki czemu doskonale nadaję się na odzież odporną na warunki atmosferyczne.

Nawet jeśli z powodu lockdownu nasi goście obecnie nie mogą doświadczyć rozwoju Lotte na żywo i w kolorze, to cieszy ona przynajmniej oko wszystkich pracowników zoo. Promyk nadziei na horyzoncie w tych trudnych czasach…

 

www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...