Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2020

25 listopada odbył się międzyszkolny finał konkursu o Narodowym Święcie Niepodległości 11 listopada.

konkurs historyczny

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu zorganizowała międzyszkolny konkurs historyczny, w którym uczniowie lubańskich szkół podstawowych mogli wykazać się wiedzą z zakresu historii Polski, z okresu początków XX w. Hasło tegorocznej edycji „Jeszcze Polska nie zginęła… – Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada” określało zakres tematyczny konkursu. W ubiegłych latach finaliści spotykali się w Sali Rajców lubańskiego Ratusza, ale w tym roku było inaczej. W związku z pandemią COVID-19 uczestnicy łączyli się poprzez platformy ZOOM i Kahoot.
Również wirtualnie, wszystkich przywitał patron konkursu Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński, który obiecał nagrodzić laureatów.

Tegoroczny miejski etap konkursu historycznego składał się z 36 pytań, na które odpowiadali uczniowie, będący zwycięzcami konkursów szkolnych, przeprowadzonych we wszystkich lubańskich podstawówkach. Każda szkoła do rywalizacji mogła wystawić dwóch uczestników.

Laureatami konkursu zostali: 
1 miejsce: Karolina Kowalska Szkoła Podstawowa nr 4 Lubaniu,
2 miejsce: Amelia Masłowska Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
3 miejsce: Anna Ozga Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom.

ŁCR/SP4

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...