Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-11-2020

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

W związku z tym jak co roku, 20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. We wszystkich grupach zostały podjęte różnorodne działania. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną pt. ,,Nasze prawa i obowiązki”, poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw. Przedszkolaki tańczyły przy piosence ,,Wszystkie dzieci nasze są”, odbijały umoczone w farbie dłonie na kartce z prawami dziecka, kolorowały obrazki przedstawiające dzieci z różnych stron świata, uczestniczyły w zabawie ,,Wszyscy jesteśmy ważni pomimo różnic”, składały puzzle przedstawiające dzieci z różnych narodowości, wykonywały plakat na temat ,,Praw dziecka”. Poprzez wyżej wspomniane działania przedszkolaki poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich. To był wyjątkowy dzień.

                                                         J.W.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...