Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-11-2020

Informacja o zmianie organizacji ruchu i zawieszeniu strefy płatnego parkowania w Rynku na czas remontu ul. Tkackiej w Lubaniu.

Uprzejmie informujemy, że w okresie od dnia 24.11.2020r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na odcinkach dróg gminnych: nr 109001 D – ul. Mikołaja, nr 109000 D – ul. Tkackiej, nr 109012 D – ul. Wrocławskiej i nr 108999 D – ul. Rynek w Lubaniu na czas prowadzenia prac związanych z remontem nawierzchni drogi gminnej nr 109000 D – ul. Tkackiej w Lubaniu, której  zarządcą jest Burmistrz Miasta Lubań.
Prace będą prowadzone na odcinku drogi pomiędzy ul. Rynek a ul. Grunwaldzką w Lubaniu.

Jednocześnie informujemy,  że w związku z planowanymi od 24 listopada 2020 roku pracami modernizacyjnymi na odcinku ulicy Tkackiej (od Rynku do skrzyżowania z ulicami: Szkolna i Grunwaldzka) i związaną z tym reorganizacją ruchu kołowego Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński podjął decyzję o czasowym zawieszeniu strefy płatnego parkowania zlokalizowanej w Rynku. Strefa zostanie odwieszona w chwili przywrócenia możliwości przejazdu przez opisany fragment ulicy Tkackiej.

Opis zmiany organizacji ruchu:

  • Na odcinku drogi gminnej – ul. Wrocławskiej – przed wjazdem w ul. Rynek po prawej stronie jezdni w chodniku projektuje się zlokalizować znaki pionowe – znak „A – 30” wraz tablicą z napisem „UWAGA!!! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU” oraz znaki „A – 14” wraz ze znakiem „D – 4c”
  • Na odcinku drogi gminnej – ul. Mikołaja – przed skrzyżowaniem z ul. Rynek w miejsce znaków „C – 8” i „A – 7” projektuje się znaki „C – 2” i „D – 1”;
  • Na odcinku drogi gminnej – ul. Rynek w miejsce znaku „D – 3” na wys. wejścia do TRETU projektuje się znaki „A – 20” i „A – 14” oraz znak „D – 4a”. Naprzeciw przedmiotowych znaków przed skrzyżowaniem z ul. Mikołaja projektuje się zlokalizować znak „A – 7”
  • Na odcinku drogi gminnej – ul. Rynek – przed wjazdem w ul. Tkacką projektuje się ustawić zastawę drogową „U – 20b”. Na tablicy drogowej projektuje się zlokalizować znaki „B – 1” wraz ze znakiem „A – 14”

Oznakowanie zostanie wprowadzone zgodnie z rysunkiem projektowym, stanowiącym załącznik Nr 2 do niniejszej informacji.

Załączniki:

  1. Mapa zasadnicza (plan orientacyjny) lokalizacji miejsca prac;
  2. Mapa sytuacyjno – wysokościowa z wrysowaną zmianą organizacji ruchu na odcinkach dróg gminnych: nr 109001 D – ul. Mikołaja, nr 109000 D – ul. Tkackiej, nr 109012 D – ul. Wrocławskiej i nr 108999 D – ul. Rynek w Lubaniu na czas prowadzenia prac związanych z remontem nawierzchni drogi gminnej nr 109000 D – ul. Tkackiej w Lubaniu, której  zarządcą jest Burmistrza Miasta Lubań.

 (UML)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...