Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-10-2020

W poniedziałek 26 października w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura o godz. 19.00 odbędzie się czytanie z okazji setnych urodzin Paula Celana w formie koncertu.

W programie znajdzie się aranżacja wierszy Paula Celana, muzyczne interpretacje jego poezji, a także „Herzzeit” (pl. Czas serca) - wybór listów Paula Celana i Ingeborg Bachmann.

Podczas wsłuchiwania się w dźwięki i teksty, pomiędzy muzykami, aktorami i publicznością wytwarza się niepowtarzalna atmosfera dająca przestrzeń do refleksji nad zjawiskiem prześladowania i próbą uporania się z nim obecnymi w biografii Paula Celana. Późniejsza dyskusja będzie stanowiła okazję do podjęcia i zgłębienia wspomnianych tematów.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i niemieckim. Wiersze Paula Celana zostaną zaprezentowane tylko w języku oryginału (j.niemieckim).

Czas trwania

115 minut z późniejszą dyskusją (ok. godz. 21)

 

Reżyseria: Uta Reitz

Adaptacja: Uwe Schareck

Kompozycja: Bojan Vuletic

Gra aktorska: Britta Shulamit Jakobi, Hanno Dinger

Teksty: Daniel Anders

Mivos Quartet: Olivia De Prato & Victor Lowrie, Maya Bennardo, Tyler Bordon,

Trąbka: Franz Hackel

 

Organizator

Rimon-Productions 

 

Partnerzy

Landeszentrale für Politische Bildung; Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura; Meetingpoint Music Messiaen e.V.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...