Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-09-2020

Ministerstwo Obrony Narodowej zachęca do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację projektów patriotyczno-edukacyjnych. Dofinansowanie mogą uzyskać działania upamiętniające odzyskanie niepodległości w 1918 i Bitwę Warszawską.

Organizacje pozarządowe mogą uzyskać dofinansowanie na realizację programów patriotyczno-edukacyjnych takich jak „żywe lekcje historii”, konferencje, seminaria, wystawy czy podróże historyczne do miejsc związanych z wydarzeniami 1918 i 1920 roku. Wśród zadań konkursowych jest także organizacja wydarzeń o charakterze kulturalnym (pikniki, rekonstrukcje, wieczornice) oraz sportowym (biegi, mitingi, zawody sprawnościowe). Zakres konkursu obejmuje także opiekę nad grobami poległych w walce o niepodległość, odnajdywanie „zapomnianych” grobów, składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci oraz na grobach bohaterów.

Kwota dotacji na wszystkie zadania sięga 2.500.000 zł.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie wniosku o dofinansowanie do 2 października 2020 r. i spełnienie wszystkich wymogów otwartego konkursu ofert.

Zadania mogą być realizowane od 9 listopada do 31 grudnia 2020 r.

Wymagany wkład finansowy - 10% dotacji oraz niefinansowy - 10% dotacji.

Informacje / regulamin:

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/otwarty-konkurs-ofert-nr-ew-132020wddekid

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...