Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-03-2013

Saksońska Fundacja Krajowa ds. Przyrody i Środowiska Naturalnego (Drezno / Niemcy; www.lanu.de) oraz Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań; www.pogranicze-csb.home.pl), w ramach projektu „Nowe Drogi dla Edukacji Ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku - projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej“, serdecznie zapraszają EDUKATORÓW EKOLOGICZNYCH z DOLNEGO ŚLĄSKA (powiaty: lubański, lwówecki, zgorzelecki, bolesławiecki, jeleniogórski / miasto Jelenia Góra) i Saksonii do udziału w bezpłatnej Konferencji Regionalnej Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej Saksonia – Dolny Śląsk, która odbędzie się 8 kwietnia 2013 r. w Zittau (Niemcy).

Tematem spotkania będzie EDUKACJA EKOLOGICZNA Z GLINĄ I BARWĄ . Przekazane zostaną informacje nt. materiałów takich jak glina i farby naturalne oraz ich przetwarzania i metod, jak można wykorzystać je podczas zajęć z zakresu edukacji ekologicznej z różnorodnymi grupami docelowymi i tematami. Spotkanie będzie prowadzone metodami warsztatowymi. W praktyczny sposób zostaną przedstawione techniki budownictwa ekologicznego poprzez kreatywne projektowanie aż po malarstwo. Konferencja odbędzie się w Ogrodzie Zoologicznym (Tierpark) w Zittau w Niemczech, w którym od wielu lat wykorzystuje się w edukacji ekologicznej glinę oraz różnorodne naturalne materiały i farby. Organizatorzy zapraszają edukatorów ekologicznych, w tym nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.

Spotkanie będzie prowadzone w języku niemiecku z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Organizatorzy zapewniają wyżywienie. Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt dojeżdżają na miejsce konferencji. Uwaga: Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu zapewniło, dla uczestników z miasta Lubań i powiatu lubańskiego, bezpłatny transport autobusem z Lubania do Zittau i z powrotem (Ograniczona liczba miejsc w autobusie; decyduje kolejność zgłoszeń!).

Zgłoszenia są przyjmowane do 28.03.2013 r. do Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” przy wykorzystaniu załączonego formularza.

Konferencja odbędzie się w ramach projektu „Nowe Drogi dla Edukacji Ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku –projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

IW

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...