Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-03-2013

Luty w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w Lubaniu był równie pracowity jak poprzednie miesiące. W tym najkrótszym miesiącu w roku, aż 120 razy zawitały do Inkubatora osoby, reprezentujące organizacje pozarządowe z powiatu lubańskiego i lwóweckiego. Oprócz korzystania z szerokiej oferty wsparcia infrastrukturalnego, obejmującej m.in. drukowanie, kserowanie, czy też dostęp do Internetu, uzyskano także wsparcie doradcze w sprawach związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych.

Luty obfitował również w wydarzenia odbywające się na terenie Inkubatora. Przeprowadzono kilka spotkań animacyjnych, związanych głównie z aktualną tematyką przekazywania 1% podatku dochodowego.

13 lutego 2013 r. miało miejsce spotkanie animacyjne „Wspólna akcja promocyjna – Przekaż 1 % podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego z powiatu lubańskiego”. Było ono skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu lubańskiego, mających status OPP. W naszym powiecie jest około 20 takich organizacji. Celem spotkania było przedstawienie idei wspólnej kampanii promocyjnej na rzecz OPP, opracowanie formy i treści materiałów promocyjnych i ustalenie miejsca ekspozycji tych materiałów.

W lutym w biurze Lokalnego Inkubatora odbyło się też 8 szkoleń komputerowych dla dwóch grup. Jest to kontynuacja zajęć rozpoczętych jesienią 2012 roku. Uczestnicy kursów coraz lepiej radzą sobie z obsługą komputera, a zwłaszcza z bardzo przydatnym programem, jakim jest WORD.

W ferie zimowe zapoczątkowana została kolejna inicjatywa – cotygodniowe zajęcia z języka niemieckiego dla dzieci z IV klas. 9-osobowa grupa dziewczynek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, poprzez gry i zabawy językowe, pogłębia umiejętności komunikacji w języku niemieckim. Zajęcia prowadzi wolontariusz z Niemiec, który pomimo asystowania w lekcjach w Szkole Ponadgimnazjalnej im. KZL, znalazł czas, aby zaangażować się w prowadzenie zajęć z dziećmi.

Udział w konwersacjach z języka niemieckiego zadeklarowała również kilkuosobowa grupa dorosłych. W lutym odbyły się 3 takie spotkania, w czasie których przedstawiciele organizacji powtarzają wiadomości, uczą się nowych słówek, wyrażeń i zasad gramatyki. Już 39 organizacji z powiatu lubańskiego i lwóweckiego przystąpiło do projektu tworzenia lokalnego inkubatora NGO i aktywnie w nim uczestniczy.

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu serdecznie zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych) i grup nieformalnych z powiatu lubańskiego i lwóweckiego do współpracy!

KONTAKT:

Małgorzata Djabri – animator

LOKALNY INKUBATOR ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W LUBANIU
przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
(parter, wejście od podwórza)
Tel. 696 256 420
e-mail: inkubatorngo.luban@gmail.com

GODZINY PRACY:
Poniedziałek 10:00 - 16:00
Wtorek 10:00 - 16:00
Środa 13:00 - 19:00
Czwartek 12:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONACH:
www.inkubatorngo.info / www.pogranicze-csb.home.pl


Projekt „Tworzenie Lokalnych Inkubatorów NGO w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

IW
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...