Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Lubię Lubań

Kalendarium

Miasto

08-07-2020

Zachodnia obwodnica coraz bliżej

W wyniku wieloletnich starań samorząd lubański otrzymał prawo własności gruntów pod zachodnią obwodnicę Lubania.

10-07-2020

Rusza remont mostu i kładki dla pieszych na Siekierce

Wyłoniono wykonawcę na remonty mostów i kładek miejskich. Prace rozpoczną się 13 lipca naprawą mostu przy ul. Łużyckiej, tuż obok firmy Imakon.

10-07-2020

Cenne inicjatywy

Dzisiaj została podpisana pierwsza umowa w ramach projektu „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania".

Oświata

26-06-2020

Zakończenie roku szkolnego jakiego jeszcze nie było

W piątek, 26 czerwca zakończył się rok szkolny. Z powodu epidemii COVID-19, był inny niż wszystkie dotąd. O formie i terminie odbioru świadectw przez uczniów zdecydowali dyrektorzy szkół. Jak wyglądało tegoroczne rozdanie świadectw w lubańskich podstawówkach?

19-06-2020

Zdalna szkoła plus - dodatkowe 54 tys. złotych na laptopy dla uczniów

Po raz drugi, nasze miasto otrzymało dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem udało się zakupić 23 laptopy za kwotę 54 tys. złotych w ramach programu „Zdalna szkoła+”.

Kultura i sport

07-07-2020

Zajęcia świetlicowe w OWD

W Ośrodku Wsparcia Dziennego lipcowe zajęcia świetlicowe noszą nazwę ”Podróż po kontynentach”✈️. Cykl tych zajęć ma na celu przedstawienie wiedzy i ciekawostek o kontynentach, państwach i zwierzętach świata. Na początek poznajemy Afrykę

06-07-2020

Zajęcia dla dzieci… w sieci!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza wszystkie dzieci na on-linowe zajęcia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...