Wyszukaj:
Urząd Miasta w Lubaniu
Strona główna
Najnowsze artykuły
Mapa biuletynu
Twoje sprawy
  Miasto Lubań
•  Podstawy prawne i zakres działania
•  Informacja o mieniu komunalnym
•  Oferty Inwestycyjne
•  Rada Miasta Lubań
•  Władze Miasta Lubań
•  Jednostki Organizacyjne
•  Stowarzyszenia i Związki
•  Oświadczenia majątkowe
•  Wybory Samorządowe
•  Wybory Parlamentarne
•  Organizacje pozarządowe
•  Pomoc pobliczna
  Urząd Miasta Lubań
•  Wydziały Urzędu, Zakres Kompetencji
•  Statut Urzędu Miasta Lubań
•  Regulamin Urzędu Miasta Lubań
•  Struktura Organizacyjna Urzędu Miasta Lubań
•  System Zarządzania Jakością w Urzędzie Miasta Lubań
•  Prowadzone Rejestry i Ewidencje
•  Kontrole
•  Elektroniczna Skrzynka Podawcza
•  Załatwianie Spraw
•  Przetargi
•  Nabór na wolne stanowiska urzędnicze
•  Udostępnianie informacji publicznej
  Budżet Miasta Lubań
•  Rok 2008
•  Rok 2007
•  Rok 2006
  Prawo lokalne
•  Statut Miasta Lubań
•  Uchwały Rady Miasta Lubań
•  Zarzadzenia Burmistrza Miasta Lubań
•  Programy, strategie i opracowywania
  Informacje
•  Aktualności
•  Instrukcje obsługi
•  Statystyka
•  Redakcja
•  Archiwum
Pomoc
Statystyki


5046237
od 03 lutego 2006
Miasto Lubań » Rada Miasta Lubań » IV kadencja » Informacje ogólne Wersja do druku

Rada Miasta Lubań

Kontakt:

Biuro Rady Miasta Lubań

ul. 7-Dywizji 14, 59-800 Lubań

tel.: (075) 646 44 09

 

Rada Miasta jest organem stanowiącym i kontrolnym w mieście. Jako organ stanowiący Rada Miasta stanowi o sprawach publicznych o znaczeniu lokalnym, o ile nie są one zastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów. Szczegółowy katalog zakresu działania rady gminy określa art. 18 pkt 2 Ustawy o samorządzie gminnym.

 

Rada Miasta w Lubaniu liczy 21 członków i działała w składzie:

 

1.       Zenon Piwoni

2.        Tadeusz Sztaba                              

3.       Maria Skórniak                 

4.       Arkadiusz Słowiński                 

5.       Ryszard Janiak           

reprezentujący mieszkańców okręgu wyborczego nr 1 w skład którego wchodzą następujące ulice :

Bracka, Boczna, Dolna, Główna, Graniczna, Grunwaldzka, Hutnicza, Jeleniogórska, Kolejowa, Ludowa, Lwówecka, Mikołaja, Młynarska, Mostowa, Piramowicza, Plac Okrzei, Plac Szarych Szeregów, Plac Śląski, Plater, Przemysłowa, Rataja, Robotnicza, Różana, Rybacka, Szkolna, Tkacka, Torowa, Warszawska, Wąska, Wyspowa, Żymierskiego.

 

6.       Grażyna Chromy                    

7.        Jerzy Wawrzyniak                                                                                                     

8.       Krzysztof Cepuchowicz              

9.       Mieczysław Iwanow            

10.   Franciszek Bogdanowicz       

reprezentujący mieszkańców okręgu wyborczego nr 2 w skład którego wchodzą następujące ulice:

Błękitna, Brzozowa, Cicha, Cmentarna, Działkowa, Fabryczna, Fabryczna – Osiedle, Garbarska, Jasna, Kolorowa, Kopernika, Kwiatowa, Łagodna, Łużycka, Miła, Miodowa, Oficerska, Pastelowa, Pawia, Plac Lompy, Plac Strażacki, Podwale, Pogodna, Ratuszowa, Rynek, Rzemieślnicza, Sąsiedzka, Słowackiego, Spokojna, Spółdzielcza, Stara, Szymanowskiego, Tęczowa, Wiejska, Willowa, Władysława Jagiełły, Władysława Warneńczyka, Wojska Polskiego, Worcella, Wrocławska Wrzosowa, Wspólna, Zgorzelecka, Zielona, Zygmunta Starego.

 

11.   Marian Kwolik                    

12.  Henryk Sławiński                                                                                                                                                                                   -  -

13.   Gerard Kempiński                     

14.   Małgorzata Grzesiak            

15.   Maria Ścibiorska                  

reprezentujący mieszkańców okręgu wyborczego nr 3 w skład którego wchodzą następujące ulice:

Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Esperantystów, Górnicza, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Klasztorna, Kochanowskiego, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Mieszka II, Plac Ks. Winiarskiego, Reja, Władysława Hermana, Władysława Łokietka.

 

16.   Staniesław Bąk               

17.   Jan Sajan         

18.   Tadeusz Biłous                   

19.   Stanisław Jastrzębski                

20.   Ryszard Piekarski               

21.   Krzysztof Jaworski               

reprezentujący mieszkańców okręgu wyborczego nr 4 w skład którego wchodzą następujące ulice:

Armii Krajowej, Bankowa, Bema, Chopina, Dąbrowskiego, Dworcowa, 7-ej Dywizji, Energetyczna, Fortowa, Gajowa, Gazowa, Groblowa, Górna, Izerska, Karola Miarki, Kombatantów, Kościuszki, Krótka, Leśna, Lipowa, Łączna, Łąkowa, Łukasiewicza, Mickiewicza, Moniuszki, Na Skarpie, Niepodległości, Ogrodowa, Parkowa, Plac 3 Maja, Polna, Prusa, Rzeczna, Sikorskiego, Skalnicza, Skłodowskiej – Curie, Słoneczna, Spacerowa, Starolubańska, Staszica, Stawowa, Stroma, Strzelecka, Sybiraków, Włókiennicza, Włościańska, Zamkowa, Zawidowska, Żołnierska

 

Uchwałą  Rady Miasta Nr I/1/2002 z dnia 19 listopada 2006 roku przewodniczącym Rady Miasta Lubań został pan Marian Kwolik


Uchwałą Rady Miasta nr III/3/2002 z 27 listopada 2002 r. wiceprzewodniczącymi Rady zostali p. Małgorzata Grzesiak i p. Tadeusz Sztaba  


Informację wytworzył: Ryszard Skowron, Data wytworzenia: (brak danych), Wprowadził do systemu: Ryszard Skowron, Data wprowadzenia: 2006-05-11 14:13:40, Zatwierdził do publikacji: Ryszard Skowron, Data publikacji 2006-05-11 14:14:21, Ostatnia zmiana: 2006-12-13 15:34:42, Historia zmian, Ilość wyświetleń: 4619